close
تبلیغات در اینترنت
جنبش منتظران ظهور - 3
loading...

جنبش منتظران ظهور

لیتک کانال جنبش منتظران ظهور در تلگرام

با عرض سلام

قابل توجه کاربران محترم

لینک کانال "جنبش منتظران ظهور" در تلگرام به آدرس زیر می باشد .

https://telegram.me/zohoor313_ir


دلنوشته و متن ادبی میلاد پیامبر اکرم (ص)

admin بازدید : 140 05 / 12 / 1395 نظرات ()

تولد حضرت محمد (ص), دلتوشته ولادت حضرت محمد (ص), متن ادبی تولد حضرت محمد (ص), میلاد حضرت محمد (ص),متن ادبی میلاد پیامبر اکرم (ص).

متن ادبی میلاد پیامبر , متن درمورد تولد حضرت محمد

دل نوشته ولادت حضرت محمد (ع)

تا نام تو برده می‏ شود، چراغ‏های صلوات، در جان لحظه ‏ها فروزان می‏ شوند. تا فضیلتی از تو گفته می‏ شود، دل‏ها از بوی گل محمدی زنده می‏ شوند. یاد نویدبخش تو، درب‏های صبح را به رویِ ما می‏ گشاید. قرآن تو، نزدیک‏ترین راه رهایی است و نهج‏ الفصاحه ‏ات، پاک‏ترین مبحث بندگی.

قرآن، معجزه ‏ای است که از دست‏های روشن تو به ما رسید و مرهمی شد بر داغ ‏های همه روزه بشریت.

چرا انسان به دنبال حرام خواری می رود؟

admin بازدید : 104 01 / 12 / 1395 نظرات ()

مؤمن واقعی، همه هستی و دار و ندارش، ایمان اوست و آن را به هیچ بهایی نمی فروشد، اما گاهی، برخی عوامل مانند مال، فرزند و لقمه حرام، ایمان انسان را ناخواسته زایل می کند: وَلَا تَشْتَرُوا بِایَتِى ثَمَنًا قَلِیلًا: و آیات مرا به بهای ناچیزی نفروشید! (مائده/44)

لقمه حرام،حرام خواری

ترازویی که فسق را می‌سنجد

admin بازدید : 95 01 / 12 / 1395 نظرات ()

بنا به فرموده خدا در قرآن، دوستی اهل و عیال و مال و منال و حتی تجارت و مسکن، باید تابع دوستی خدا و رسولش باشد. یعنی اگر لازم شود همه آنها باید در راه خدا و رسول هزینه شوند. در غیر این صورت، مدعی ایمان، فاسقی بیش نیست.

دوستی خدا،فسق

صلوات بر پیامبر و آل او چرا این همه ثواب و آثار دارد؟

admin بازدید : 144 01 / 12 / 1395 نظرات ()

حقیقت این است که روایات اسلامی اهمیت فوق العاده ای برای صلوات بر پیامبر ذکر کرده و در منابع شیعه و اهل سنّت ثواب و پاداش فوق العاده ای برای این عمل ذکر شده، به اندازه ای که مایه اعجاب و شگفتی است، که به عنوان نمونه بخشی از این روایات را گلچین کرده، ، سپس به تحلیلی در این زمینه می نشینیم.

 

صلوات بر پیامبر،فضیلت صلوات

صلوات بر پیامبر


تمام شدن ماه صفر را مژده ندهید

admin بازدید : 106 01 / 12 / 1395 نظرات ()

گاهی بعضی چیزها به عنوان یک آموزه ی دینی در بین مردم مشهور می شود که پایه و اساس دینی ندارد و در واقع نوعی خرافه است. یکی از این آموزه های نادرست، نحس بودن ماه صفر است. بعضی ها روایتی را مطرح می کنند به این مضمون که «هر کس خبر پایان یافتن ماه صفر را مژده دهد، اهل بهشت است.»


ماه صفر،ربیع الاول

اصطلاحات مورد پرسش در مسئله «وقف»

admin بازدید : 147 01 / 12 / 1395 نظرات ()

منظور از «موقوفات مجهول المصرف»و «متعذر المصرف» چیست؟ اصطلاحات مورد پرسش در مسئله «وقف» مطرح بوده و توضیح آن به ترتیب، چنین است:

وقف،انواع وقف

دلهره های آخرالزمانی

admin بازدید : 168 01 / 12 / 1395 نظرات ()

خداوند به مسلمانان هشدار می دهد که مبادا پس از وفات پیامبر به دوران جاهلیت خود بازگردند. مسئله ای که در تمام امت های گذشته رخ داده است. مثلاً حضرت ابراهیم(علیه السلام) برای ترویج یکتاپرستی و برچیدن بت پرستی مبعوث شد، خانه خدا را به عنوان مرکز توحید تجدید بنا کرد؛ اما با وفات ایشان دوباره خانه خدا، تبدیل به مرکز شرک شد.

آخرالزمان، انتظار، امام زمان

دیدگاه قرآن درباره امنیت کعبه

admin بازدید : 104 01 / 12 / 1395 نظرات ()

کعبه به عنوان مقدس ترین مکان در اسلام بلکه در تمامی ادیان الهی دارای جایگاه عظیم و رفیعی در تاریخ زمین بوده است. شریف ترین جایگاهی که در سال 64 حرمتش شکست و به آتش کشیده شد.

کعبه،امنیت کعبه

موضوع به آتش کشیده شدن خانه کعبه به دستور یزید در سال 64 هجری اتفاق افتاد. بر اساس آنچه در کتاب تتمه المنتهی آمده است این واقعه 11 روز پیش از به هلاکت رسیدن یزید اتفاق افتاده است........

تعریف گناه کبیره

admin بازدید : 153 01 / 12 / 1395 نظرات ()


گُناهان کَبیره گناهانی هستند که از گناهان عادی بزرگتر و متفاوت هستند  

گُناهان کَبیره در تعالیم دینی اسلامی گناهانی هستند که از گناهان عادی بزرگتر و متفاوت هستند و در قرآن و روایات امامان شیعه بر مرتکبین آنها وعده آتش دوزخ داده شده‌است.

در شماره و تعداد گناهان کبیره بین مذاهب مختلف اسلامی(شیعه و سنی) اختلاف است. بعضی تعداد آن را ۲۵ و بعضی دیگر هفتاد شمرده‌اند.

خداوند در قرآن، در سوره نساء آیه ۳۱ می‌فرماید: ﴿إِنْ تَجْتَنِبُوا كَبَائِرَ مَا تُنْهَوْنَ عَنْهُ نُكَفِّرْ عَنْكُمْ سَيِّئَاتِكُمْ وَنُدْخِلْكُمْ مُدْخَلًا كَرِيمًا﴾ ترجمه:« اگر از گناهان بزرگي كه از آنها نهي مي‌شويد دوري گزينيد، گناهان كوچكتان را از شما مي‌زداييم‌ و شما را در جايگاهي ارجمند و پركرامت در مي‌آوريم. »

بر اساس تعالیم دینی اسلامی، کسی که گناه کبیره از او........

افراطیگری دینی از نظر قرآن

admin بازدید : 153 01 / 12 / 1395 نظرات ()

اسلام که دینی واقع‌گرا و حقیقت‌محور است، نمی‌خواهد پیروان خود را آلوده به خرافات و شرک و شخصیت‌محور ببیند. این دین تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تکرار آنچه بر سر ادیان دیگر آمده است به کار گرفت. به همین جهت تکیه قرآن کریم بر این است که پیامبر اسلام به مردم تفهیم کند که او بشر و شخصیت الوهی ندارد تا پیروان او به سرنوشت پیروان مسیح دچار نشوند

دین اسلام،فرهنگ دینی

علت استغفار پیامبران

admin بازدید : 100 01 / 12 / 1395 نظرات ()

در چند مقاله به تفصیل آیات قرآن را بررسی کردیم تا نظر قرآن را در موضوع جبر و اختیار بفهمیم و دیگر شکی در این زمینه باقی نمی ماند که انسان بعضی از کارهایش را به دست خود و با اختیار خود انجام می دهد. از طرفی برای کسی سستی و وهنی هم در کار نباشد که ما کاره ای نیستیم و هر چه خدا می خواهد همان خواهد شد یا اینکه ما مجبوریم. جبر داخلی و خارجی فرق نمی کند.

استغفار پیامبران،استغفار

او را می بینیم ولی نمی شناسیم!/ مصاحبه

admin بازدید : 152 30 / 11 / 1395 نظرات ()

غیبت حضرت مهدی علیه السلام به معنای نبودن امام نیست، بلکه طبق روایات حضرت در میان مردم رفت و آمد می کنند و مردم ایشان را می بینند اما او را نمی شناسند. مانند حضرت یوسف علیه السلام که در میان مردم زندگی می کرد ولی مردم او را نمی شناختند تا اینکه خداوند به او اجازه داد خود را معرفی نماید.

 امام زمان، امام دوازدهم، امام مهدی،

راز طول عمر امام زمان (عجل الله تعالی فرجه)

admin بازدید : 176 30 / 11 / 1395 نظرات ()

طول عمر حضرت مهدی علیه السلام همواره یکی از سوالات حوزه مهدویت می باشد. دلیل اصلی این پرسش ندیدن انسان با عمرهای طولانی و زندگی های کوتاه مدت اطرافیان مان است. در صورتی که نباید عمر حضرت را که اراده الهی بر طولانی بودن آن تعلق گرفته با عمر سایر انسان ها مقایسه کرد.

 حجت ،غائب،زمین ،امام

تطبیق دجّال بر آمریکا و صهیونیسم

admin بازدید : 136 30 / 11 / 1395 نظرات ()

ظهور حضرت مهدى عجل اللّه تعالى فرجه الشریف به عنوان بزرگ ترین و باشکوه ترین واقعه جهانی، داراى نشانه‏هایى است. این نشانه ها در امیدبخشی و ایجاد آمادگی عمومی برای استقبال از ظهور حضرت مهدی علیه السلام نقش بسزایی دارند. "دجال" نیز یکی از نشانه‌های غیرحتمی است که در روایات فراوانی به ویژه در کتب اهل سنت، از آن سخن به میان آمده است.

 

دجال، ظهور دجال، تولد دجال، تطبیق دجال

نقش مردم در انقلاب جهانی!

admin بازدید : 75 30 / 11 / 1395 نظرات ()

لزوم تشکیل حکومت از نگاه هیچ اندیشمندی پوشیده نیست. رشد و آگاهی و حضور همیشگی مردم را نمی توان در به وجود آمدن هر انقلابی نادیده گرفت. اصلی که در حکومت جهانی حضرت نیز محقق است.

امام زمان، صاحب الزمان

آیا وقت آن نشده راه بر ستیزه جویان و نابخردان که هر آن بشر را به سیاه چال های نادانی سوق می دهند، بسته شود؟همان ها که از جهل بشر سوء استفاده نموده  و پیوسته راه بر تعالی او می بندند و بر اندیشه او ارجی نمی نهند. ادیان جدید، رقیب و ساختگی بر سر راه او می گمارند. ...

شرط ظهور یا نشانه ظهور؟!

admin بازدید : 103 30 / 11 / 1395 نظرات ()

سوالی که دغدغه منجی باوران در طول دوران غیبت بوده که گاهی عدم پاسخ صحیح به این سوال اصل اعتقاد به ظهور را دستخوش  آسیب کرده این بوده که آیا منجی باوران در انتظار نشانه ها بنشینند تا شرایط آن آماده شود و یا شرایط را بدست خود آماده کنند . شناخت صحیح از دین و امام زمان اروحنا له الفداه و اهداف او در تشکیل حکومت عدل میتواند مارا تا حد زیادی به جواب این دغدغه ذهنی نزدیک کند و فرهنگ سازی که بواسطه این شناخت انجام میشود باعث تحقق هرچه سریعتر شرایط و زمینه های ظهور می باشد .

ظهور ،نشانه ها ، مهدی عج

توسل به غایب زمانه

admin بازدید : 106 30 / 11 / 1395 نظرات ()

تقرب جستن به درگاه حق و انس و اتصال با مبدا هستی نیازی است که فطرتا در نهاد انسان قرارداده شده  تابواسطه آن بتوانیم در هیاهوی زمان  و  با اتصال به مبدا حقیقی راه راگم نکنیم که این نوع تقرب جستن نیازمند تلاش و حرکتی است، گاه این حرکت و تلاش بواسطه قراردادن وسیله ایی است که مورد اعتماد حضرت حق است ،در میان ما شیعیان ،ائمه معصومین  که واسطین فیض الهی در زمین هستند ،بهترین وسیله برای این توسل  و اتصال هستند .چرا که در روایات  متعدد  و آیات   وحی بسیار  این امر اشاره شده.توسل به امام عصر از جمله توسلاتی است که ب علت توجه خاص آنحضرت به امتش از اهمیت  بسزایی برخوردار است

 امام عصر ،غایب ،توسل

امام همچون آب گوارا رمز حیات طیبه انسان هاست

admin بازدید : 128 30 / 11 / 1395 نظرات ()

امام همچون آب گوارا رمز حیات طیبه انسان هاست. وقتی که ظهور می کند، درهای نعمت از آسمان و زمین به روی انسان ها گشوده می شود. «السلام علیک یا ربیع الأنام و نصره الأیام» خلایق به گل و گیاه پژمرده تشبیه شده اند که با آمدن مهدی علیه السلام شکوفا و شاداب می شوند..........

امام زمان، صاحب الزمان، امام مهدی

آیا به من اجازه میدهید که آرزوی مرگ بکنم؟

admin بازدید : 122 16 / 11 / 1395 نظرات ()

⭐️مردی خدمت پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله رسید و عرض کرد آیا به من اجازه میدهید که آرزوی مرگ بکنم؟

 

🌹حضرت فرمود: مرگ چیزی است که چاره ای از آن نیست و مسافرتی است طولانی که سزاوار است برای کسی که بخواهد به این سفر برود ده هدیه با خود ببرد.(ایا هدایا را اماده کردی)

 

✅پرسید آن هدایا کدامند؟

 

رسول اکرم صلی الله علیه وآله فرمود:

 

✅۱- هدیه عزرائیل 

✅۲- هدیه قبر

✅۳- هدیه نکیر و منکر 

✅۴- هدیه میزان.......

🍀 برخی از فضائل حضرت زینب(س)

admin بازدید : 215 16 / 11 / 1395 نظرات ()

🍀 برخی از فضائل حضرت زینب(س)

 

✅صبر: شهید مطهری در این رابطه می‌نویسد: در حماسه حسینی آن کسی که بیش از همه درس تحمل و بردباری را آموخت و بیش از همه این پرتو حسینی بر روح مقدس او تابید خواهر بزرگوارش زینب (س) بود و در ناسخ التواریخ آمده است: محققاً از آغاز خلقت تاکنون از هیچ زنی از زن‌های انبیاء و اولیاء با این حلم و بردباری پدید نیامده است.

 

✅ عبادت: زینب کبری(س) در تمام مدت اسارت تهجد و نماز شبش تعطیل نشد. در کتاب ریاحین الشریعه آمده است: شب‌زنده‌داری زینب(س) در تمام عمرش ترک نشد حتی شب یازدهم محرم.....

#فتنه_سقيفه2

admin بازدید : 101 16 / 11 / 1395 نظرات ()

#فتنه_سقيفه

 

📌قسمت اول

 

🔔در دهه آخر صفر سال١١ هجرى پيامبر(ص) بيمار شد. 

در حال بيمارى، اُسامَه فرزند زيد را، که در آن زمان هجده‌ساله بود، به اميرى لشکرى گماشت که برود به سمت شام و با نصاراى روم شرقى بجنگد . 

دستور فرمود که در آن لشکر، ابوبکر و عمر و ابوعبيده جرّاح سَعد بن عُباده و ديگر سران صحابه از مهاجر و انصار شرکت کنند، و تأکيد فرمود که کسى از ايشان، از رفتن با آن لشکر، تخلّف نکند.

و فرمود: "لَعَنَ الله مَنْ تَخَلَّفَ عَنْ جَيش اُسامَه. "يعنى خداى لعنت کند هرکس را که از لشکر اسامه تخلف کند (و با آن لشکر نرود.

پس از آن، حال پيامبر(ص)، در اثر آن بيمارى، سنگين شد.......

#فتنه_سقيفه

admin بازدید : 113 16 / 11 / 1395 نظرات ()

👥دشمن شناسي

#فتنه_سقيفه

 

📌قسمت دوم

 

🌸کسانى‌ که پيکر پاک و مقدّس رسول‌خدا(ص) را غسل دادند و در مراسم خاکسپارى آن حضرت نيز شرکت‌داشتند 

عبارت بودند از: 

على بن‌ابى‌طالب(ع)، عبّاس عموى پيامبر، فضل بن‌عبّاس، 

صالح (آزادکرده پيامبر). 

 

بدين ترتيب، اصحاب رسول خدا(ص) جنازه آن حضرت را در ميان افراد خانواده او رهاکردند و تنها همين چند نفر عهده‌ دار تجهيز پيکر رسول‌ خدا شدند.

 

🔻بنا به‌روايتى ديگر، على(ع) همراه با فضل و قُثَم، فرزندان عباس..........

☑️ از منظر دینی چرا رنج و درد خلق شده است؟

admin بازدید : 130 16 / 11 / 1395 نظرات ()

💢 سوال:

 

☑️ از منظر دینی چرا رنج و درد خلق شده است؟

 

✍ پاسخ:

 

✅ خداوند زندگي انسان را توأم با رنج و مشقت قرار داد تا وي را تربيت کند و استعدادهايش را شکوفا نمايد.

 

شدايد و ناملايمات براي انسان جنبه سازندگي دارند. بسياري از کمالات و رشدها است که جز در رو برو شدن با سختي ها و گرفتاري ها ، جز در نتيجه برخوردها، جز در ميدان مبارزه و پنجه نرم کردن با حوادث به دست نمي آيد.

 

سختي ها در زندگي بشر تنها گوهر واقعي انسان را آشکار نمي کند........

💎شناخت مختصری از زندگانی امام حسن ابن علی العسکری (علیه السلام)💎

admin بازدید : 80 16 / 11 / 1395 نظرات ()

💎شناخت مختصری از زندگانی امام حسن ابن علی العسکری (علیه السلام)💎

 

📈قسمت پنجاه‌ و چهارم

🌿ابعاد هفتگانه فعاليت امام عسكرى (علیه السلام)

 

💠جلوه درخشان حقيقت

 

گفت: پسرم! او امام «رافضيان»  «حسن بن على» معروف به «ابن الرضا» است.

 

آنگاه اندكى سكوت كرد. من نيز ساكت ماندم. سپس گفت: پسرم! اگر خلافت از دست خلفاى بنى عباس بيرون رود، كسى از بنى هاشم جز او سزاوار آن نيست، و اين به خاطر فضيلت و عفت و زهد و عبادت و اخلاق نيكو و شايستگى اوست،..........

بطور خلاصه، چه تفاوتي بين معجزه و سحر و اين چنين امور است؟

admin بازدید : 208 16 / 11 / 1395 نظرات ()

✅پرسش:

 

بطور خلاصه، چه تفاوتي بين معجزه و سحر و اين چنين امور است؟

 

🌺پاسخ:

 

در تفاوت معجزه و سحر و امور شبیه آن بطور خلاصه ، ميتوان گفت: 

 

1⃣. کارهای مرتاضان و ساحران نتیجه ی مستقیم آموزش و تمرین است.

 

2⃣. از آنجا که کارهای مرتاضان و ساحران، محصول تحصیل و تدریس است; تمام آنها قابل مبارزه و معارضه است..............

طاغوت چیست ؟

admin بازدید : 169 16 / 11 / 1395 نظرات ()

  طاغوت چیست ؟

 

دقت بفرمایید به آیات مرتبط, اینها گوشه ایی از تذکرات به مومنین است در احتراز از طاغوت..

 

⬅️  يتَحَاكَمُوا إِلَى الطَّاغُوتِ وَقَدْ أُمِرُوا أَنْ يَكْفُرُوا به

یعنی باید حکمیت و داوری و قضاوت را به طاغوت محول نکنیم, و تابع طاغوت نشویم,چرا ؟ چون قطعا طاغوت در هیچ زمینه ایی قضاوت عادلانه نخواهد داشت,,پس عدم وجود،، عدالت الهی،، یکی از مظاهر طاغوت است..

⬅️ والَّذِينَ كَفَرُوا أَوْلِيَاؤُهُمُ الطَّاغُوتُ يُخْرِجُونَهُمْ مِنَ النُّورِ إِلَى الظُّلُمَات

یکی دیگر از مظاهر طاغوت این است که راهنمای کفار است,,کافر کیست ؟.................

فرق جاهل قاصر و جاهل مقصر در احکام چیست؟

admin بازدید : 153 10 / 11 / 1395 نظرات ()

ملاك التفات داشتن و احتمال بطلان و شكِ در صحت و عدمِ صحت عمل است به این معنى كه اگر كسى احتمالِ بطلانِ عمل خاصى را بدهد و در صحتِ آن شك داشته باشد و در عین حال سؤال نكند، جاهلِ مقصّر محسوب مى شود و معذور نیست امّا اگر التفات و توجه به جهل خود نداشته باشد و احتمال بطلان ندهد و عمل را صحیح بداند، جاهل قاصر محسوب مى شود و معذور است.در هر عصر و زمانى تفسیر و تبیین مصادیق جاهل قاصر ، به عرف همان عصر مربوط مى شود.(بهجت، استفتائات، ج1، س52)

 

 جهل، جاهل، جاهل قاصر

برخی احكام مربوط به قرآن کریم!

admin بازدید : 207 10 / 11 / 1395 نظرات ()

اگر در مجلس عزای مردانه و زنانه ، زنی در بین زنان قرآن و روضه و مصیبت و نوحه می خواند، به طوری که مردانی که آنجا هستند صدای او را می شنوند، حکم این مسئله چیست؟

 

 

 
احکام قرآن

آیا وضو گرفتن مرد با زن متفاوت است؟

admin بازدید : 179 10 / 11 / 1395 نظرات ()

بر اساس فتوای بیشتر فقها در کلیت وضو و واجبات آن تفاوتی وجود ندارد و تنها فرقشان در برخی از آداب است؛ مانند این‌که براى مردها مستحب است که هنگام شستن آرنج از قسمت بیرونى آن شروع کنند و زن‌ها از قسمت داخلى آن.چنان‌که در روایتی امام رضاعلیه الاسلام   فرمود: «خداوند عزّ و جلّ بر مردمان چنین مقرّر ساخته است که در وضو زن از درون دست شروع بکند و مرد از پشت دست»؛این تعبیر به جهت تأکید در استحباب است.

 

 وضو، وضو گرفتن، آب وضو

عبارتی بی رحمانه؛ "مرد که گریه نمی کند!"

admin بازدید : 204 10 / 11 / 1395 نظرات ()

عجب عبارت بی ‌رحمانه‌ا‌ی است این ضرب‌المثل؛ «مرد که گریه نمی‌کنه!»  مگر مردها دل ندارند؟ اصلاً چرا گریه کردن در فرهنگ ما نماد ضعف و ناتوانی است؟ این در حالی است که گاهی اوقات اشک ریختن آن‌قدر مطلوب است که باعث شادمانی خداوند می‌شود.

مرد گریه نمی کند

راه هایی برای بخشیده شدن گناهان !

admin بازدید : 180 10 / 11 / 1395 نظرات ()

انسان باید مراقب باشد که ارزش خویش را حراج نکند و به کمتر از بهشت راضی نشود. ولی از آنجا که انسان غفلت می‌کند و هدف شیطان نیز جهنمی کردن اوست؛ به جز معصومان کسی نیست که دچار گناه نشود. گناهانی که باید بخشیده شوند تا انسان بهشتی شود. البته که هر گناهی بخشیدنی نیست. پس باید این نوع گناهان را شناخت و با فراهم آوردن کارهایی برای بخشیده شدن، گذرگاهی مطمئن برای بهشتی شدن خویش آماده کرد.

بخشیده شدن
 

بشر چه نیازى به كتاب آسمانى دارد؟

admin بازدید : 114 10 / 11 / 1395 نظرات ()

كسانى كه به جاى قانون خداوند به سراغ قوانین بشرى مى‏روند مانند كسانى هستند كه دفترچه راهنماى سازنده را كنار گذاشته و از دیگران نحوه استفاده از آن را مطالبه مى‏كنند.

نیاز بشر به کتاب آسمانی

ان شاء الله همه چیز به نفع مؤمن محاسبه می شود

admin بازدید : 184 10 / 11 / 1395 نظرات ()

یكی از اعتقادات مسلمین باور به "حساب در قیامت" است كه پروردگار، بندگان خود را درباره گفتار و رفتار بلكه نیات و مقاصد به محاسبه كشیده و از عملكرد آنها سوال خواهد کرد. باید متوجه بود كه هر فردی در زندگی خود چه مقدار سخن گفته و تا چه اندازه از خوب و بد عمل كرده، تمام لحظات عمرش را در چه راهی گذرانیده، در زندگی چه هدف هایی داشته و به سوی چه كاری حركت نموده است.

 حساب و کتاب آخرت

آیا پاداش ده برابر، براى انجام هر كار نیك است؟

admin بازدید : 250 10 / 11 / 1395 نظرات ()

قرآن مى‏فرماید: «مَن جاءَ بالحَسنَة فلهُ عَشر أمثالها» (سوره انعام، آیه 160) هر كس كار شایسته‏اى بیاورد، ده برابر پاداش دارد. آنچه مهم است آوردن كار شایسته به قیامت است، نه انجام آن در دنیا. 

 پاداش 10 برابر

جریمه هایی برای رسیدن به سعادت

admin بازدید : 188 10 / 11 / 1395 نظرات ()

جریمه‌ها را باید جدی گرفت. هرچه ما آن‌ها را شوخی بگیریم و به اشتباهمان ادامه دهیم، آن‌ها با ما شوخی ندارند و روزی مسیرمان را خواهند بست.

 جریمه، جریمه خدا، خدا می بیند

وقتی اکسیر محبت در زندگی جریان پیدا می کند

admin بازدید : 108 10 / 11 / 1395 نظرات ()

تصویری كه از خداوند در قرآن مجید رسم شده است , متفاوت با تصویری است كه بعضی ادیان بزرگ دیگر نمایش می دهند. بر طبق نظر مسلمانان, رفتار خداوند مجموعه ای است از عشق و محبت به انسانهای خوب و ابراز انزجار از انسانهای بد. به این موضوع حداقل در چهل آیه از آیات قرآن بر مبنای تصویری روشن از انسانهای خوب و بد اشاره شده است. 

اکسیر محبت

80 وظیفه منتظران در عصر غیبت

منتظر بازدید : 108 20 / 10 / 1395 نظرات ()

یکی از کتاب‌های معتبر و با ارزش در زمینه‌ی مهدویت کتاب «مکیال المکارم فی فوائد الدّعا للقائم علیه السلام» است.

مکیال المکارم، به معنای «معیار سنجش خوبیها» است و این کتاب به سفارش خود حضرت مهدی (ارواحنا فداه) نوشته و نام گذاری شده است. در این کتاب به تفصیل راجع به فواید دعا برای فرج سخن گفته شده است.

نویسنده‌ی این اثر با ارزش «آیت الله محمدتقی موسوی اصفهانی» می‌باشند.

به راستی، هیچ کتابی همچون مکیال المکارم، شما را با وظایف و حقوق بنده نسبت به امام زمان (عج) آشنا نمی‌کند. از طرف دیگر، الطاف امام زمان (ع) نسبت به بندگان در کتاب به طور مفصل بیان شده است.

 

تعداد باب‌های کتاب مکیال المکارم، مانند تعداد دروازه‌های بهشت، هشت باب است که در هر کدام به موضوعی خاص پرداخته شده است: شناختن امام زمان (عج)، اثبات امامت ایشان، قسمتی از حقوق آن حضرت نسبت به ما، لزوم دعای ما برای امام، نتایج دعا برای فرج، بهترین اوقات دعا، چگونگی دعا برای فرج و تکالیف منتظران .

برای اطلاعات بیشتر و دانلود این کتاب می‌توانید به پایگاه تخصصی مکیال المکارم مراجعه فرمایید.

در این کتاب گران سنگ 80 وظیفه و تکلیف ما نسبت به حضرت مهدی در عصر غیبت بیان شده است که به شرح زیر است:

زندگينامه کوتاهي از شهيد محمود کاوه

admin بازدید : 98 14 / 10 / 1395 نظرات ()

زندگي نامه اي کوتاه از شهيد محمود کاوه

 

 

شهيد محمود كاوه سردار و فرمانده بزرگ لشگرويژه شهدا در سال 1340 در يكي از محلات محروم

شهر مقدس مشهد(خيابان ضد)، درخانواده اي مذهبي و متدين چشم به جهان گشود و لذا از

همان اوان كودكي ارزشها و سنن مذهبي آرام آرام در وجود او شكل مي گرفت و دست تقدير او را

براي ايفاي مسؤوليت هاي خطير فردي...................

اجابت دعاى مورچه

admin بازدید : 134 14 / 10 / 1395 نظرات ()

 اجابت دعاى مورچه

امام كاظم عليه السلام فرمودند

در عصر سليمان بن داود قحطى سختى شد

مردم از وضع بد خود به سليمان شكايت كردند، و از او تقاضا كردند براى آنان از درگاه الهى باران

بخواهد

سليمان گفت

فردا چون نماز صبح........... 

نماز شب خواندن امام علي (ع) در شب عمليات

admin بازدید : 189 14 / 10 / 1395 نظرات ()

نماز شب خواندن امام علي (ع) در شب عمليات

اميرالمومنين علي عليه السلام فرمودند :

از روزى كه رسول خدا (صلى الله عليه وآله ) فرمود: (نماز شب نور است )، نماز شب را ترك نكردم

ابن كواء از حضرت پرسيد: حتى در ليلة الهرير(سخت ترين شب در جنگ صفين) ؟

امام فرمود: حتى در آن شب .

(بحار الانوار ج 41 ص 17)

مكتب گرا باشيد نه ملى گرا

admin بازدید : 189 14 / 10 / 1395 نظرات ()

مكتب گرا باشيد نه ملى گرا

در جنگ احد جوانى ايرانى در ميان مسلمين بود، اين جوان مسلمان ايرانى ، پس از آنكه ضربتى

به يكى از افراد دشمن وارد آورد، از روى غرور گفت 

اين ضربت را از من تحويل بگير كه منم يكى از جوانان ايرانى 

پيغمبر اكرم صلى اللّه عليه و آله احساس كرد كه هم اكنون اين سخن تعصبات ديگران را برخواهد

انگيخت ، فورا به آن حوان فرمود: چرانگفتى منم يك جوان انصارى ؟

يعنى چرا به چيزى كه به آيين و مسلك مربوط است افتخار نكردى و پاى تفاخر قومى و نژادى را به

ميان كشيدى

حكايتها و هدايتها در آثار استاد شهيد آية الله مرتضى مطهرى

گربه اى براى گربه كورى غذا مى برد

admin بازدید : 213 14 / 10 / 1395 نظرات ()

گربه اى براى گربه كورى غذا مى برد 

جمعى مشغول خوردن غذا بودند كه هر چند دقيقه يك بار گربه اى به نزديك سفره مى آمد و تكه

استخوانى را جلوى گربه مى انداختند و گربه به دندان مى گرفت و مى رفت تا چند بار اين صحنه

تكرار شد و بر ايشان جاى سئوال بود كه اين حيوان غذا را به كجا مى برد و چرا خودش مصرف

نمى كند! يكى از افراد روى سفره براى تعقيب گربه بلند شد و پشت سر گربه حركت كرد تا اينكه

متوجه شد كه گربه به پشت بام خانه خرابه اى رفت . او هم با نردبان به....................

آيا تعداد ستارگان قابل شمارش است ؟

admin بازدید : 189 14 / 10 / 1395 نظرات ()

آيا تعداد ستارگان قابل شمارش است ؟ 

تعداد ستارگانى كه تا به حال به چشم مسلح با تلسكوپ رؤ يت شده اند بسيار رقم بالايى را به

خود اختصاص داده اند

ستارگان موجود در همه كهكشانها ده هزار ميليارد ميليارد تخمين زده شد.

10/000/000/000/000/000/000/000

اگر همه انسانهاى روى كره زمين اعم از بيسواد و با سواد در هر ثانيه ده ستاره را شمارش كنند و

تمام عمر خود را صرف شمردن ستارگان و سيارات نمايند، سى هزار سال طول مى كشد

آفريدگار اين جهان زيباى ستارگان كه با يك نظم دقيق همه كهكشانها را در كنار هم چيده است

به طورى كه علاوه بر داشتن زيبائى خاص ، از چرخش مخصوص به خود برخوردارند

و اين راز بزرگ آفرينش ، متفكران را به سوى توحيد سوق مى دهد

خاطرات شهيد مهدي باکري

admin بازدید : 191 14 / 10 / 1395 نظرات ()

خاطرات شهيد مهدي باکري

1- سال پنجاه و دو تازه دانشجو شده بودم. تقسیممان که کردند، افتادم خوابگاه شمس تبریزی.

آب و هوای تبریز به من نساخت ، بد جوری مریض شدم. افتاده بودم گوشه ی خوابگاه . یکی از بچه

ها برایم سوپ درست می کرد و ازمن مراقبت می کرد. هم اتاقیم نبود. خوب نمی شناختمش.

اسمش را که از بچه ها پرسیدم، گفتند « مهدی باکری.»

 

2- رفتیم توی شهر و یک اتاق کرایه کردیم. به من گفت « زندگی ای که من می کنم سخته ها .»

گفتم « قبول.» برای همه کاراش برنامه.........

زندگينامه شهيد مهدي باکري

admin بازدید : 145 14 / 10 / 1395 نظرات ()

زندگي نامه شهید مهدی باکری

 

شهيد مهدي باكري سال 1333 در مياندوآب به دنيا آمد ؛ شهري سردسير در آذربايجان غربي كه

آب و هواي سردش مردمي را كه در آن زندگي مي كنند محكم و پرصلابت بار آورده است . در

همان دوران كودكي مادرش را از دست داد و دور از دامن محبت او بزرگ شد . خانواده اش همگي

مذهبي بودند و برادر بزرگش « علي » در يك ...................

چرا آسمان به رنگ آبى مى باشد؟

admin بازدید : 130 14 / 10 / 1395 نظرات ()

چرا آسمان به رنگ آبى مى باشد؟ 

علت آبى بودن رنگ آسمان و رنگ سرخ و نارنجى بودن غروب ، آن است كه مولكولهاى هوا، نور

بنفش را كه داراى طول موج كوتاه است آسان تر از نور قرمز با طول موج بلند، پراكنده و پخش مى

كند و به عبارت ديگر، مولكولهاى فوقانى جو، براى پخش رنگ آبى قدرت بيشترى دارند. لذا اين

رنگ آبى در همه جهات پراكنده مى شود، در حالى كه ظهور رنگ سرخ و يا نارنجى غروب به علت

آن است كه پرتو خورشيد ..........

اداي احترام به مين والمري - بچه هاي تخريب

admin بازدید : 150 12 / 10 / 1395 نظرات ()

اداي  احترام به مين والمري - بچه هاي تخريب

اداى احترام به والمرى

تخريبچى اگر قرار باشد در ميدان مين بترسد، اصلا بدرد تخريب نمى خورد. گاهى مى شد به

مين التماس مى كرديم كه بزند. نه اينكه بخواهيم خودمان را بكُشيم، بلكه هر لحظه منتظر يك

اشاره خدايى بوديم تا ما هم برويم.

 

يكى از روزهاى سال 72 بود كه در منطقه عملياتى والفجر مقدماتى كار مى كرديم. همان مقتل

معروف. همه منطقه هم رملى بود و پيدا كردن .................

تعداد صفحات : 14

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
سایت جنبش منتظران ظهور جهت عضویت در "جنبش منتظران ظهور" عدد "313" را به سامانه پیام کوتاه 660008178 ارسال فرمائید. آدرس وبسایت جنبش : درصورت بروز هرگونه مشکل با مسئول روابط عمومی جنبش آقای هژیری تماس حاصل فرمائید . 09380694275
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • پیوندهای روزانه
  صلوات شمار


  آمار سایت
 • کل مطالب : 648
 • زمان غیبت

  از زمان غیبت امام زمان(عج) تاکنون 1141سال شمسی2 ماه 12 روز 18 ساعت 56 دقیقه 13 ثانیه گذشته است
  و زمان 36010810573.958 همچنان در گذر است
  آیا هنوز زمان آن نرسیده که خودمان را برای ظهور او آماده کنیم؟
  اوقات شرعی