close
تبلیغات در اینترنت
جنبش منتظران ظهور - 2
loading...

جنبش منتظران ظهور

لیتک کانال جنبش منتظران ظهور در تلگرام

با عرض سلام

قابل توجه کاربران محترم

لینک کانال "جنبش منتظران ظهور" در تلگرام به آدرس زیر می باشد .

https://telegram.me/zohoor313_ir


توصیه آیت الله العظمی مکارم به کاندیداها

admin بازدید : 177 14 / 02 / 1396 نظرات ()

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در توصیه خود به کاندیداها گفتند: مناظره ما مانند مناظره آمریکاییها و اروپائیان نیست، آنها این خطوط قرمز را قبول ندارند، سعی کنید که پرخاشگری، اهانت، دروغ و تهمت در این مناظره ها نباشد و ثابت کنید که اینها مناظراتی اسلامی است.

توصیه آیت الله العظمی مکارم به کاندیداها

 

ماکسی را که علیه ولایت فقیه حرفی بزند قبول نداریم

admin بازدید : 184 14 / 02 / 1396 نظرات ()

اولین ویژگی یک نامزد اصلح در انتخابات ولایت پذیر بودن اوست؛ چرا که ولایت ستون اصلی خیمه نظام است و کسی که کوچکترین حرفی علیه ولایت فقیه بزند را قبول نداریم.

ماکسی را که علیه ولایت فقیه حرفی بزند قبول نداریم

 

همایش بزرگداشت صدوقین در قم برگزار می‌شود

admin بازدید : 177 14 / 02 / 1396 نظرات ()

همایش بزرگداشت صدوقین با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عابدی، پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت در قم برگزار می شود.

همایش بزرگداشت صدوقین در قم برگزار می‌شود

 

همایش بزرگداشت صدوقین با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عابدی، پنجشنبه 14 اردیبهشت ساعت 10 در مجتمع فرهنگی امامزاده سید علی(ع) برگزار می شود.

بر اساس این گزارش:  در این همایش از عالم ربانی و واقف ارجمند، آیت‌الله حاج سید محمد باقر موحد ابطحی اصفهانی احیاگر میراث ماندگار علی بن بابویه قمی تجلیل خواهد شد.

منبع: حوزه نیوز 

مرگ بر اسرائيل به زبان هاي زنده دنيا

admin بازدید : 182 07 / 02 / 1396 نظرات ()

مرگ بر اسرائيل به زبان هاي زنده دنيا

persian : مرگ بر اسرائيل
arabic: الموت لاسرائيل
english: Death to Israel
afrikaans: Dood aan Israel
albanian: Vdekje Izraelit
basque: Israelen Death
catalan: Mort a Israel
croation: Smrt Izraelu

...

...

...

چرا ابن سيرين بوى خوش مى داد؟

admin بازدید : 194 07 / 02 / 1396 نظرات ()
           محمد بن سيرين هميشه پاكيزه بود و بوى خوش مى داد. روزى شخصى از او پرسيد: علت

چيست كه از تو هميشه بوى خوش مى آيد؟ گفت قصه من عجيب است . آن شخص او را قسم

داد كه : قصه خود را براى من بگو.

ابن سيرين گفت : من در جوانى بسيار زيبا و خوش صورت و صاحب حسن و جمال بودم و شغلم

بزازى بود، روزى زنى و كنيزكى به دكانم آمدند و مقدارى پارچه خريدند، چون قيمت آن معين شد

گفتند: همراه ما بيا تا قيمت آن را به تو پرداخت كنيم .................

ریشه ی غم ها و ناراحتی های زندگی کجاست؟ کلیک کنید!

admin بازدید : 188 07 / 02 / 1396 نظرات ()

چندی پیش در تلگرام فیلمی را دیدم که در دانمارک در شیشه ای که به طور اتوماتیکی باز و بسته می شود، هر مشتری می ‌خواست وارد این فروشگاه شود، در باز نمی ‌شد. بالایش دوربین داشت، هشدار می ‌داد که این در با لبخند باز می‌ شود. همه مشتری‌ها با لبخند وارد این فروشگاه می ‌شوند، بعد نشان می داد با این عمل چه انرژی به اهل فروشگاه و کارکنانش می ‌رسید. این جاست که باید افسوس خورد که چرا اخلاقیاتی که همه ریشه در دین اسلام دارد را اهالی کفر و غیر مسلمانان زیباتر انجامش می دهند...

 

تفکر، مشکل کجاست؟ فکر

کارواشی سه روزه برای تطهیر روح

admin بازدید : 198 01 / 02 / 1396 نظرات ()

اگر اندکی از حجم خودشیفتگی های رایج خود را کم کنیم، اقرار خواهیم کرد که، زندگی در دنیا و فضای مدرنیته امروزی، زنگارهایی از جنس تاریکی را بر روح و جان ما نشانده است؛ خودشیفتگی هایی که انسان را از هویت واقعی او دور ساخته، به بیماری خود فراموشی، خدا فراموشی مبتلا کرده است، در این بین انسان های زیرک و هوشیار همواره به دنبال محملی برای نجات از این تاریکی ها و یافتن هویت واقعی خود می گردند. 

 
کارواش، تطهیر روح، روح، پاکسازی

در ماه خدا میهمان امیر المؤمنین(علیه السلام) هستیم!

admin بازدید : 167 01 / 02 / 1396 نظرات ()

سرزمین مکه به لرزه درآمد. فرشتگان صف به صف بر زمین فرود آمدند. همه آسمان پر از نور بود. پس دیوار کعبه شکافته شد. فاطمه! دختر اسد! همسر ابیطالب! منم خدای تو! خدای جدّت ابراهیم! وارد شو! که این زمین مقدس برای تو آماده است! پس فاطمه وارد شد. در خانه‌ی خداوند، خدای ابراهیم! در همان خانه ‌ای که پروردگار امر کرده بود: «وَ عَهِدْنا إِلى‏ إِبْراهیمَ وَ إِسْماعیلَ أَنْ طَهِّرا بَیْتِیَ لِلطَّائِفینَ وَ الْعاكِفینَ وَ الرُّكَّعِ السُّجُود.  به ابراهیم و اسماعیل فرمان دادیم كه خانه مرا براى طواف‏ كنندگان و معتکفین و ركوع ‌و سجده ‌كنندگان پاكیزه كنید.» 

 

 

رجب، ماه خدا، امام علی، امیرالمومنین، میهمان امام علی
 

وقتی خواسته ی دشمن برآورده می شود

admin بازدید : 144 01 / 02 / 1396 نظرات ()

انسان عاقل، هرگز درصدد کسب رضایت دشمنش نمی‌کوشد. ولی گاهی نادانسته قدم به راهی می‌گذارد که نهایتش جز خواسته دشمنش نخواهد بود.

دشمن، امام جواد، آرزو

شهید اول، سخنی از امام محمد تقی علیه السلام نقل کرده است قابل تأمل: مَن أطاع هواه أعطى عدوَّه مُناه‏؛  کسی که از هوسش اطاعت کند، آرزوی دشمنش را برآورده نموده است.

امام متذکر شده که کنار گذاشتن درایت و اندیشه، و اطاعت از هوی و هوس برای انسان خسارت به بار می ‌آورد. دشمن نیز درصدد ضربه زدن و خسارت وارد کردن است. از این رو آنچه از تبعیت از هوس برای انسان حاصل می‌شود با آنچه دشمن برای ما می ‌طلبد یکی است.

هنرمندانه ترین راه برای بیشترین تأثیرگذاری

admin بازدید : 169 01 / 02 / 1396 نظرات ()

انجام امر به معروف و نهی از منکر نیازمند شناخت آنهاست و باید بدانیم ماهیت آنها چیست؟ پس از شناخت، باید به دنبال را ه‌هایی مناسب برای عملیاتی کردن آن بود. به راستی چگونه می ‌توان این واجب الهی را انجام داد که بیشترین تأثیر را داشته باشد؟

 
منکر، رفتار ناپسند، زشت، مذموم

سفارش به انجام خوبی ‌ها و درخواست ترک و دوری از بدی ‌ها، کاری عاقلانه و خداپسندانه است که ضمن حفظ نظم اجتماعی، رمز بقای راه و رسم اسلام و مسلمانی نیز می ‌باشد. امر به معروف و نهی از منکر شیرازه دین و شریعت و عاملان به آن، شیرازه جامعه معرفی شده است. همچنانکه قرآن فرموده: «وَ لْتَكُن مِّنكُمْ أُمَّةٌ یَدْعُونَ إِلىَ الخَیرِ وَ یَأْمُرُونَ بِالمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنكَرِ وَ أُوْلَئكَ هُمُ الْمُفْلِحُون[آل عمران،104] باید كه از میان شما گروهى باشند كه به خیر دعوت كنند و امر به معروف و نهى از منكر كنند؛ اینان رستگارانند.»

برطرف شدن هر غم و اندوهی با ذکر یونسیّه

admin بازدید : 179 01 / 02 / 1396 نظرات ()

قرآن می فرماید که اگر انسان غمگینی به ذکر یونسی سرگرم باشد، قبل از اینکه از ما چیزی بخواهد ما غمش را برطرف می ‌کنیم و آنها هم که اهل راه هستند این ذکر یونسی را مجرَّب می‌ دانند. 

رفع گرفتاری
 

رونمایی از بزرگترین قرآن مطلا

admin بازدید : 169 01 / 02 / 1396 نظرات ()

رونمایی از بزرگترین قرآن مطلا توسط حضرات آیات، مکارم شیرازی و جوادی آملی(مد ظلهما) هجمه‌هایی را علیه مراجع عظام تقلیدو قرآن به راه انداخته است. هجمه‌ هایی که همواره بوده و تنها با کوچکترین بهانه‌، با آتشی سنگین ‌تر تجدید می شود. این رویداد، توییت‌ها را انسجام داده و در لباس حمایت از فقیران و نیازمندان حاضر شده و به علما تاخته است. آنها می گویند: «چرا باید قرآن را با طلا ساخت در حالی که فقیران به نان شب محتاجند.»


رونمایی از قران مطلا، جوادی آملی، قرآن مطلا

غده ای سرطانی به نام خودشیفتگی !

admin بازدید : 144 01 / 02 / 1396 نظرات ()

بر کسی پوشیده نیست که خواص در طول تاریخ حیات بشری تأثیر مستقیمی در نوع رفتار آحاد جامعه داشته اند، قدرت نفوذ و تأثیر گذاری که این قشر خاص در جامعه دارند، موجب شده است طیف وسیعی از افراد جامعه متأثر از نوع رفتار و عملکرد آنان باشند. 


منیت، عجب، خودشیفتگی

حجاب،ثروتی مخصوص دختران..

admin بازدید : 179 18 / 01 / 1396 نظرات ()

ثروتی مخصوص دختران..


 مـن زنـمـ .

شــایـב از جـنسـ نــسیمـ..

شـــایـב از جـــنسـ بـــهار..

امـــا פֿـــوبـ بـבاלּ 

ڪـهـ عشــوهـ هایـــمـ ثـــروتـ ستـــ 

ڪـهـ جــز براے محارممــ

פֿــرجـ  בیگـــرے نمــیـ کنــمــ..

یــــڪـتا פֿـבایــمـ اینــ را زمانــ تولــבمــ بــﮧ هــ گوشمــ خوانــב...


 مـטּ حــجابـ בارمــ..

چـــون:

 פֿــالــقـم را בوســتــ בارمـ

سه درسی که می توان از طبیعت بهار آموخت!

admin بازدید : 177 15 / 01 / 1396 نظرات ()

با فرا رسیدن نوروز و زنده شدن طبیعت، گویا زندگی انسان ها نیز تکان خورده، آنها نیز به جنب و جوشی تازه در می آیند. آری! طبیعت، ما را به سوی خود فرا می خواند. فراخوانی که در آن، طبیعت، انبوه مردم را بر پهنای خود به لذّت بردن از تماشای این همه زیبایی و شگفتی، مهمان کرده است. از دیرباز، فراغت ایرانیها در ایّام نوروز، با مسافرت و گردش، عجین شده است. هم آغوش شدن با طبیعت زنده بهاری، حاوی نکات و دقّت هایی است که قسمتی از آنها را می توان از آیات نورانی قرآن و کلام گهربار اهل بیت(علیهم السلام) به دست آورد. در این نوشتار، قدم به قدم در دل طبیعت، با کلامی از آسمان و آسمانیان کوله بار سفر می بندیم.

طبیعت، بهار، سرسبزی

زینتی که در نوروز به آن توجه خاص می شود

admin بازدید : 154 15 / 01 / 1396 نظرات ()

درباره نحوه پوشش و لباس انسان در آیات مختلفی از قرآن مطالبی ذکر شده است. برخی از این آیات را بیان نموده و درباره آنها توضیحاتی ارائه می کنیم: "قُلْ مَنْ حَرَّمَ زینَةَ اللَّهِ الَّتی‏ أَخْرَجَ لِعِبادِه‏..."  (بگو چه کسی زینت های خدا را که برای مردم خارج کرد، حرام کرد؟...)

نوروز، عید، زینت،

بحث های داغ در دید و بازدیدهای نوروزی

admin بازدید : 144 15 / 01 / 1396 نظرات ()

آداب میهمانی از جمله مباحث اخلاقی و اجتماعی است که در دین اسلام با جزئیّات خاصّی مورد توجّه قرار گرفته است. یکی از آنها، شیوه سخن گفتن و شنیدن است. با توجّه به اینکه طبیعتاً در جمع های خودمانی افراد با سلیقه ها و اعتقادات گوناگون حضور دارند، شایسته است که انسان، بهترین شیوه برخورد با نظرات مخالف را بداند تا شیرینی دیدار را با تلخی عصبانیّت مبادله نکند. به همین منظور در این نوشتار، شیوه برخورد با نظرات مخالف دیگران را از دیدگاه قرآن و دین اسلام مورد بررسی قرار می دهیم.

نوروز، عید، دید و بازدید

فاکتورهایی برای موفقیت در کارها

admin بازدید : 161 15 / 01 / 1396 نظرات ()

یک سایت معروف آمریکایی زندگی و اخلاقیات انسان‌های موفق را جمع‌آوری کرده و چند روانشناس ویژگی ‌های اخلاقی آنها را بررسی کردند و به نتایج جالبی رسیدند. در این فرصت تعدادی از ویژگی ها و عادات انسان های موفق را با تطبیق با آموزه های دینی با هم مرور می کنیم.

 
موفقیت

برکات ماه رجب را غنیمت بدانیم

admin بازدید : 158 15 / 01 / 1396 نظرات ()

برخی از ماه ها به جهت اتفاقات و حوادث پربرکتی که در آن رخ داده از ارزش و اهمیت بسیار و چه بسا فوق العاده ای برخوردار می باشد که از جمله این ماه ها می توان به ماه رجب اشاره کرد که در آیات قرآن و احادیث ائمه معصومین علیهم السلام به عظمت این ماه اشاره شده است.  

ماه رجب، رجب، ماه برکت

بهترین تجارت و پرسودترین معامله

admin بازدید : 175 15 / 01 / 1396 نظرات ()

گاهی وضعیت بازار به گونه ای می شود که بعضی از بازاریان و تولید کنندگان از وضعیت موجود سود برده ولی درمواقع دیگر بعضی از صاحبان مشاغل به دلیل مشکلاتی که به وجود آمده با بدهی ‌های سنگین روبه‌رو می شوند و زیان می کنند .

تجارت، امام هادی، امام علی النقی

چرا انسان نیاز به دین دارد؟

منتظر بازدید : 150 26 / 12 / 1395 نظرات ()

چرا انسان نیاز به دین دارد؟
تشریف مى ‏برید به مغازه‏ اى، یک چرخ خیاطى مى‏ خرید، بعد مى ‏بینید که صاحب مغازه یک دفترچه به شما مى ‏دهد که آداب نگاهدارى این چرخ در آن نوشته است. این دفتر به خریدار هشدار مى ‏دهد که این چرخ خیاطى است نه سرّاجى (وسیله ایی برای زین سازی)،
پوست را به دهانش نگذار، بست و گشودش بدین‏ گونه است، نخ و پارچه ‏اش باید چنین و چنان باشد، این دفترچه دین این چرخ است، دستوراتش باید در متن چرخ پیاده شود تا چرخ سالم بماند و خراب نشود؛
همچنین آن دست مبارک و تبارک الله احسن الخالقین که این صنع شگفت انسان را آفرید کتابى براى نگهدارى این صنعت به نام "قرآن" در کنارش گذاشت، دستورات این کتاب باید در متن افعال و احوال انسان و اجتماع او پیاده شود تا حیات انسانى به دست آورد و صاحب مدینه فاضله گردد.

🔹حضرت استاد علامه حسن زاده آملی (حفظ الله تعالی)، هزار و یک کلمه، جلد‏۲، صفحه: ۴۶۳ و ۴۶۴

آقاســـــــــلام!

منتظر بازدید : 154 26 / 12 / 1395 نظرات ()

آقاســـــــــلام!

بازمنــم ،خاک پایــــتان .

دیـــوانه ای که لک زده قلبــــش برایــــــتان !

در این کلاس ســــرد، حضور تو واجب است
این بار چندم است که استاد غایب است ؟


نرگس شکفتــــه است تو را داد می زنـــد
 آقا بیا که فاصـــــله فــــــریاد می زنــــــــد


این روزها نمی شــــــــــــود اندوهگین نبود
دلــــــواپس نهایــــــــت تلخ زمیــــــــن نبود


امشب دلم عجیب تو را درد می کشـــــــد
 دستم مدام واژه ی « بر گرد » می کشـد


امضاء : دو چشم خیس و دلی در هوایتـــان ،
دیوانه ای که لک زده قلبش برایتــــــــــان . . .  

 " اللّهُمَّ عَجِّلْ لِوَلیِّکَ الفَرَج "

دعا برای عاقبت بخیری فرزندان

منتظر بازدید : 141 26 / 12 / 1395 نظرات ()

دعا برای عاقبت بخیری فرزندان
امیر المۆمنین (علیه السلام) می فرماید:
از خداوند فرزند خوش صورت و خوش قد و قامت درخواست نکردم بلکه از خداوند فرزندانی را درخواست کردم که مطیع خداوند باشند که از او بترسند که هر گاه به آنها نگاه کردم در حالی که از خدا اطاعت می کنند مایه روشنایی چشم من باشند. (عن أمیر المۆمنین علیه السلام قال ما سألت ربی أولادا نضر الوجه و لا سألته ولدا حسن القامه و لکن سألت ربی أولادا مطیعین لله وجلین منه حتی إذا نظرت إلیه و هو مطیع لله قرت عینی) (بحار الانوار ج 101 ص 98)

دعاهایی زیادی در مورد هدایت و عاقبت بخیری فرزندان وجود دارد، اما میتوان از ادعیه قرآنی در این مورد استفاده کرد که در اینجا به چند نمونه اشاره میشود، می توانید این دعاها را در قنوت نماز بخوانید.

1. «رَبَّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَ ذُرِّیَّاتِنا قُرَّةَ أَعْیُنٍ وَ اجْعَلْنا لِلْمُتَّقینَ إِماما»؛[1] پروردگارا! همسران و فرزندانمان مایه روشنى چشم ما قرار ده، و ما را براى پرهیزگاران پیشوا گردان.

2.  «رَبِّ هَبْ لی‏ مِنْ لَدُنْکَ ذُرِّیَّةً طَیِّبَةً إِنَّکَ سَمیعُ الدُّعاء»؛[2] خداوندا از طرف خود، فرزند پاکیزه‌‏اى به من عطا فرما که تو درخواست را مى‌‏شنوى.

3. «رَبِّ اجْعَلْنی‏ مُقیمَ الصَّلاةِ وَ مِنْ ذُرِّیَّتی‏ رَبَّنا وَ تَقَبَّلْ دُعاء»؛[3] اى پروردگار من، مرا و فرزندان مرا برپاى‌‏دارندگان نماز گردان. اى پروردگار ما، دعاى مرا بپذیر.

4.  «رَبِّ أَوْزِعْنی‏ أَنْ أَشْکُرَ نِعْمَتَکَ الَّتی‏ أَنْعَمْتَ عَلَیَّ وَ عَلى‏ والِدَیَّ وَ أَنْ أَعْمَلَ صالِحاً تَرْضاهُ وَ أَصْلِحْ لی‏ فی‏ ذُرِّیَّتی‏ إِنِّی تُبْتُ إِلَیْکَ وَ إِنِّی مِنَ الْمُسْلِمین»؛[4] اى پروردگار من، به من بیاموز تا شکر نعمتى که بر من و بر پدر و مادرم ارزانى داشته‌‏اى به جاى آرم. کارى شایسته کنم که تو از آن خشنود شوى و فرزندانم را براى من صالح گردان. من به تو بازگشتم و از تسلیم ‏شدگانم.

5. «رَبَّنا وَ اجْعَلْنا مُسْلِمَیْنِ لَکَ وَ مِنْ ذُرِّیَّتِنا أُمَّةً مُسْلِمَةً لَکَ وَ أَرِنا مَناسِکَنا وَ تُبْ عَلَیْنا إِنَّکَ أَنْتَ التَّوَّابُ الرَّحیم»؛[5]‏ پروردگارا، ما را تسلیم (فرمان) خود قرار ده، و از فرزندان ما نیز امتى تسلیم خود (پدید آر) و اعمال عبادى ما را (از حج و قربانى‌‏ها و جاهاى قربانى) به ما نشان ده و بر ما عطف توجه کن، که تویى که بسیار عطوف و توبه‌‏پذیر و مهربانى. 1]. فرقان، 74.
[2]. آل عمران، 38.
[3]. ابراهیم، 40.
[4]. احقاف، 15.
[5]. بقره، 128.
[6].مکارم الأخلاق، ص334

برای رفتن به اماکن مذهبی، رضایت پدر و همسر لازم است؟

admin بازدید : 146 21 / 12 / 1395 نظرات ()

چیزهایی که سبب ناراحتی و شکایت پدر می‌شوند را بروز ندهید. بر وظایف دینی روزانه خود مانند نماز و ... استوار باشید. به راه‌های دیگری که باعث خشنودی خداوند و پیروی راه شهداء منجر می‌شوند فکر کرده و آن‌ها را یادداشت نمایید. سعی کنید راهی میانه را پیش بگیرید که رضایت پدرتان را هم در بر داشته باشد.

 

مذهبی

سلام.  دختری هستم ۲۰ساله و محجبه. که پدری دارم با عقاید نسبتا متفاوت با خودم  کاملا مخالفه از اینکه شهدا وطلبه های مشاور دینی و... رو الگوی خودم قرار بدم و همچنین سرزنشم میکنه که بعضی از شهدا محب من هستن ... مخصوصا وقتی میبینه که من پس زمینه گوشی و کامپیوتر یا هرجایی و عکسی از اون شهید گذاشتم. همش میگه این کارت باعث گناهه وتن و بدن اون شهید ومیلرزونی. ولی واقعا من فقط برای این عکساشونو میذارم که اگه زمینه ساز گناهی فراهم میشه با دیدن عکس اونا از اون کار جلوگیری میشه.

حکم اتانازی در اسلام

admin بازدید : 153 21 / 12 / 1395 نظرات ()

اتانازی یا یوتانازی (Euthanasia) در زبان یونانی به معنی «مـرگ خوب» است. اتانازی در اصطلاح، شرایطی است که در آن، بیمار بنا به درخواست خودش به صورت طبیعی و آرام بمیرد. این شرایط معمولاً در بیماری‌های سخت یا دردناک یا درمان‌های طولانی‌مدت و ناامیدکننده پدید می‌آید. در فارسی به آن «هومرگ»، «مرگ آسان»، «قتل ترحمی» یا «به مرگی» نیز گفته شده‌است.

 اتانازی

هیچ انسانی حق ندارد به خاطر درد و رنجی که حتی گاهی از حد تحمل افزون می شود، خودکشی کند، یا دیگران را در کشتن خود شریک کند. اتانازی یا اتونازی اجازه انسان به پزشک برای خلاص کردنش از دردها با مرگ به ظاهر آسان است.

معامله ای که فقط سود دارد و ضرر ندارد

admin بازدید : 103 21 / 12 / 1395 نظرات ()

این روزها، واپسین روزهاییست که از زمستان سرد و خشن باقی مانده است. فصلی که به تعبیر قرآن، زمین در آن خشک و مرده به نظر می رسد و وقتی این فصل قطرات باران را به زمین انفاق می‌کند، تَنَش را به جنبش در آورده، اَسباب رویش گونه‌های بی‌شماری از گیاهان بَهجَت‌آفرین را فراهم می کند. (حج:5)

معامله با خدا، انفاق، نیکوکاری

انفاق معامله ای از جنسِ بُرد بُرد

براستی که انفاق، بالندگی و رویش را به همراه دارد. اگر با دقت بنگریم، در‌می‌یابیم که پیشه‌ی‌ تمام هستی از دریا و صحرا، از کوه و دشت و پرنده و چرنده، بخشش و گشاده دستی است. اگر بذل‌های بی دریغ موجودات عالم به یکدیگر نمی بود گویی چوبی لای چرخ هستی رفته و آن را از حرکت باز می داشت. 

و خوب معامله ایست، معامله ی منفقانه. معامله اش دو سَر بُرد است؛

اسراف و زیاده روی های آخر سال

admin بازدید : 116 21 / 12 / 1395 نظرات ()

امام علی علیه السلام می فرماید: انسان حقیقت ایمان را درک نمی کند جز اینکه در وی سه خصلت باشد، دانایی در احکام دین، شکیبایی در مصیبت ها و خصلت سوم که مد نظر است، اندازه گیری خوب در معیشت است.

اسراف، عید نوروز، زیاده روی

با توجه به روایت، در این هیاهوی آخر سال و آمادگی برای شروع سال نو مراقب خصلت سومی که در روایت آمده باشیم؛ به اندازه مصرف کنیم، به اندازه خرید کنیم، به اندازه تمیز کنیم و خلاصه این اندازه گیری خوب را در همه موارد رعایت کنیم.

تازه به دوران رسیده ها

admin بازدید : 180 21 / 12 / 1395 نظرات ()

خیلی اوقات از افراد مختلفی می شنویم که می گویند: فلانی تازه به دوران رسیده است، گذشتشو فراموش کرده، فکر کرده حالا چه خبره و... " یا بالعکس در برابر عده ای دیگر می گویند: اصلا وقتی به فلانی نگاه می کنی می فهمی که اصل و ریشه داره، خودشو گم نمی کنه و ....

تازه به دوران رسیده

حتما شما هم با این صحبت ها و اصطلاحات نا آشنا نیستید و کم و بیش شنیده اید ... عده ای که از خاندانی با اصل و نصب و فرهیخته هستند، هیچ وقت ریشه و اصل خود را فراموش نمی کنند، وقتی با آن ها صحبت می کنی به زیبایی از گذشته خود که جز صداقت و نور و روشنایی نیست حرف می زنند ... مثلا وقتی پای صحبت بازاری های اصیل می نشینی از تلاش ها و زحماتشان می گویند، از روزهایی که برای رسیدن به این موقعیت مادی و وجهه اجتماعی تلاش های شبانه روز داشتند می گویند، از سختی ها و زحماتشان می گویند و می گویند که این چیزهایی که ما الان به عنوان رفاه و راحتی در زندگی اجتماعی و مادی آن ها می بینیم حاصل 50-60 سال تلاشه و یک شبه به این جا نرسیده اند.

مراقب این بیماری شیطانی باشید!

admin بازدید : 124 21 / 12 / 1395 نظرات ()

در عصری زندگی می کنیم که به موازات پیشرفت های تکنولوژیکی، صنعتی، اقتصادی و اجتماعی، نابسامانی های روانی و عصبی روز به روز در حال گسترش است و بسیاری از افراد از ناراحتی ها و نابسامانی های روانی به شدت رنج می برند و نه تنها خود در عذاب هستند، بلکه خانواده و جامعه را نیز دچار مشکل می کنند.

وسواس

هزار و دویست تابلوی هشدار!

admin بازدید : 109 21 / 12 / 1395 نظرات ()

همانا قطعاً حمله می کنم به سوی آنها از پیش رو ... هجوم دو طرفه است ... ما هم می توانیم در مقابل حمله ی شیطان مقابله کنیم و حمله ببریم  ...

حمله شیطان

حتما دقت کرده اید که بسیاری از تصادفاتی که رخ می دهد از عدم توجه راننده به مسیر جلو و رو برویش است ؛ یا حواسش به گوشی بوده، یا پشت سرش را نگاه می کرده و... و این ها همه نتیجه اش این می شود که تصادفی رخ می دهد.

این مقدمه را عرض کردم تا کاری که شیطان با ما انسان ها می کند را با هم مرور کنیم و ببینیم که دقیقاً شیطان با ما همین گونه رفتار می کند به طوری که نگاه ما را از پیش رو برمی دارد؛ چنانچه در آیه 17 سوره اعراف می فرماید: همانا قطعاً حمله می کنم به سوی آنها از پیش رو .

فلسفه تلخى ‏ها و ناگوارى ‏های زندگی ما !

admin بازدید : 171 21 / 12 / 1395 نظرات ()

همه ما در زندگی با ناملایمات و مشکلاتی در طول زندگی دست و پنجه نرم کرده و می کنیم و در خیلی مواقع هم از این بابت شاکی بوده ایم و اگر خیلی آدم خوب و خدا محوری باشیم و این گلایه و شکایت را به زبان نیاوریم، در دل خود و هنگامه های نجوا کردن با خدا این علامت سؤال برایمان وجود دارد که چرا انقدر سختی و مشکلات؟!! دیگه خسته شدم، چرا من؟! چرا من آنقدر مشکل دارم و ...

 

فلسفه مشکلات زندگی


معرفت دعا وسیله اجابت

admin بازدید : 114 19 / 12 / 1395 نظرات ()

امام رضا (علیه السّلام) می‌فرمایند: «یك دعای پنهانی بنده برابر است با هفتاد دعایی كه به صورت آشكارا وعلنی باشد.» چرا كه بهترین راه برای فرار از ریا در عبادات، انجام مخفیانه آن است. (شیخ كلینی، كافی، ج 2، ص 476)

 

دعا

دعا از بهترین عبادتهاست که البته فقط باید به نیت اطاعت پروردگار انجام شود که اگر به اجابت رسید یا نرسید در هر صورت راضی باشیم و از دعا جز تقرب به خدا چیزی نخواهیم که البته اگر با این نیت باشد از آثار و فوائد دعا نیز بهره مند خواهیم شد.

ما با دعا کردن معرفت لازم را برای شناخت خدا و خودمان بدست می آوریم و اطمینان پیدا می کنیم که ما نسبت به خدا فقیر محض هستیم و در همه چیز محتاج اوییم و او بی نیاز از دیگران و برآورنده ی نیاز ماست.

فریضه ای که مورد غفلت واقع شده!!

admin بازدید : 156 19 / 12 / 1395 نظرات ()

پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله می فرماید: یك انسان گنهكار در میان مردم، همانند فرد ناآگاهی است كه با گروهی سوار كشتی شده و آن گاه كه كشتی در وسط دریا قرار می گیرد، تبری برداشته و به سوراخ نمودن جایگاه خود می پردازد، هر كسی به او اعتراض می كند او در پاسخ می گوید: من در سهم خودم تصرف می كنم؛ به یقین این یك حرف احمقانه است. اگر دیگران او را از این عمل خطرناك باز ندارند، طولی نمی كشد كه همگی غرق می شوند. (تفسیر ابوالفتوح رازی، ج 4 ـ 3، ص 142)

 

امر به معروف و نهی از منکر

چگونگی تعامل با فضای مجازی از منظر تربیتی

admin بازدید : 123 19 / 12 / 1395 نظرات ()

شبکه‌های مختلف اجتماعی در قالب نرم‌افزارهایی به همین نامِ کلی و با نام‌های جزئی گونه‌گون، سوار بر اینترنت رو به افزایش‌اند هم از نظر تعداد این برنامه‌ها و هم از نظر تعداد کاربران. امروز یکی از دغدغه‌های مردم به ویژه والدین کار با وسایلی است که سریع و آسان افراد را به این دنیای جدید و جذاب متصل می‌کند. در این مقاله سعی بر این است تا با تکیه بر معارف دینی و با نگاه تربیتی، گوشه‌ای از چگونگی برخورد با این رسانه تبیین شود.

 

فضای مجازی، اینترنت، شبکه های اجتماعی

ذکر کثیر چیست؟

admin بازدید : 107 19 / 12 / 1395 نظرات ()

پیامبر اكرم ـ صلی الله علیه و آله ـ فرمود: بدانید كه بهترین اعمال شما نزد خداوند و پاكیزه ترین آنها و آنچه از همه بیشتر درجات شما را بالا می برد و بهترین چیزی كه آفتاب بر آن تابیده، ذكر خدای سبحان است؛ زیرا خدای تعالی از خودش خبر داده، فرمود: من همنشین كسی هستم كه مرا یاد كند. (عدة الداعی، احمد بن فهد، ص 238)

 

ذکر

علل غم ها و شادی های بی علت ما !

admin بازدید : 117 19 / 12 / 1395 نظرات ()

انسان مجموعه ای  از احساسات و عواطف گوناگون است. ترس، محبت، خشم، غم و شادی از رایج ترین احساسات آدمی است. علل و عوامل گوناگونی سبب غلبه ی حسی خاص در درون انسان می شود که غالبا منشا این عوامل شناخته شده است اما گاه هیچ عامل محسوس و شناخته شده ای برای وجود یک حس در درون شخص دیده نمی شود.

شادی ، غم ،،مومنین

امان از همسایه بد!!

admin بازدید : 110 19 / 12 / 1395 نظرات ()

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله درباره حقوق همسایه فرمود: اگر کمک خواست، کمکش کنی و اگر قرض خواست، قرضش دهی و اگر ندار شد، تأمینش کنی و اگر مصیبت دید، تغریتش گویی، اگر خیری به او رسید، به او تبریک گویی و اگر بیمار شد، به عیادتش روی و اگر از دنیا رفت، به تشییع جنازه او روی.»

 

همسایه داری

روحی که در دو جسم وارد می شود !!

admin بازدید : 106 19 / 12 / 1395 نظرات ()

اگر عالم برزخ را عالمی فراتر از عالم ماده بدانیم پس اعمالی که راجع به دفن میّت ، همراه گذاشتن قطعه ای از تربت سیدالشهدا یا دو چوب تازه یا مواردی همچون تلقین هایی که به میّت گفته می شود حتی بعد از خاک سپردن و ریختن خاک روی قبر ( که دو دست را روی قبر گذاشتن و تلقین بار دیگر تکرار می شود ) و مواردی از این دست به نظر می آید که با این جسم مادی و این قبر ارتباط دارد زیرا چوب یک چیز مادی است ، با روحانی بودن چه سنخیتی دارد ؟ اگرهم جسمانی است زمانی که جسم میّت در اثر عوامل مختلف از بین رفته یا متلاشی شده باشد این ارتباط در آن شرایط چگونه خواهد بود؟ 


برزخ،عالم برزخ، بین دنیا و آخرت

تقسیمات توحید افعالی

admin بازدید : 146 19 / 12 / 1395 نظرات ()

توحید نظری به سه شاخه کلی تقسیم می شود: توحید ذاتی، توحید صفاتی و توحید افعالی. توحید یعنی توحید ذاتی و صفاتی در مقاله مراتب توحید بیان شد در این نوشتار توحید افعالی را بررسی می کنیم. 


توحید ،؛ذات ،صفات

توسل به غایب زمانه !

admin بازدید : 168 09 / 12 / 1395 نظرات ()

تقرب جستن به درگاه حق و انس و اتصال با مبدا هستی نیازی است که فطرتا در نهاد انسان قرارداده شده  تابواسطه آن بتوانیم در هیاهوی زمان  و  با اتصال به مبدا حقیقی راه راگم نکنیم که این نوع تقرب جستن نیازمند تلاش و حرکتی است، گاه این حرکت و تلاش بواسطه قراردادن وسیله ایی است که مورد اعتماد حضرت حق است ،در میان ما شیعیان ،ائمه معصومین  که واسطین فیض الهی در زمین هستند ،بهترین وسیله برای این توسل  و اتصال هستند .چرا که در روایات  متعدد  و آیات   وحی بسیار  این امر اشاره شده.توسل به امام عصر از جمله توسلاتی است که ب علت توجه خاص آنحضرت به امتش از اهمیت  بسزایی برخوردار است

امام عصر ،غایب ،توسل

از وظائف ما توجه و توسل به حضرت بقیة الله ارواحنا فداه می باشد. مخصوصا در هنگام سختی ها،مشکلات شدید و بیماری های دشوار که بر انسان وارد می شود.در این هنگام وظیفه ی ما برای حل آن مشکلات و رهایی از آن ها، توسل به امام زمان  ارواحنا فداه است که سرپرست امور ما است.بنابراین در همه ی گرفتاری ها مخصوصا زمانی که بیچارگی و اضطرار

نقش مردم در انقلاب جهانی

admin بازدید : 81 09 / 12 / 1395 نظرات ()

لزوم تشکیل حکومت از نگاه هیچ اندیشمندی پوشیده نیست. رشد و آگاهی و حضور همیشگی مردم را نمی توان در به وجود آمدن هر انقلابی نادیده گرفت. اصلی که در حکومت جهانی حضرت نیز محقق است.

امام زمان، صاحب الزمان

آیا وقت آن نشده راه بر ستیزه جویان و نابخردان که هر آن بشر را به سیاه چال های نادانی سوق می دهند، بسته شود؟همان ها که از جهل بشر سوء استفاده نموده  و پیوسته راه بر تعالی او می بندند و بر اندیشه او ارجی نمی نهند. ادیان جدید، رقیب و ساختگی بر سر راه او می گمارند. 

لزوم حکومت

همه می دانند که آنچه بیش از همه باعث رشد انسان شده و چون چراغی راهگشا در برابر سیلاب این حوادث، هادی و روشنگر وی است، حکومت می باشد. لزوم تشکیل حکومت در نظر هیچ

تخریب مساجد در دوران حکومت حضرت حجت (عج)!

admin بازدید : 111 09 / 12 / 1395 نظرات ()

ظهور حضرت مهدی(عج) ظهور حکومت عدل الهی، ظهور رحمت، رأفت، امنیت، آسایش، صمیمیت و ... است و حکومت الهی جز اجرای فرامین او و هدایت به صراط مستقیم چیزی دیگر نیست،آنچه که برای شیعیان حضرت  مطرح است اینست که بعد از نشانه های مذکور قبل از دوره ظهور حضرت  که اتفاقات ناگوار و ناخوشایندی چه در زندگی فردی و چه در زندگی اجتماعی افراد رخ میدهد آیا بعد از ظهور  ودر دوره حکومت حضرت برنامه ایی برای جبران این اتفاقات و ظلم و ستم ها وجود دارد آیا برای شیعیان راستین که در آن دوران طاقت فرسای قبل از ظهور حل خواهد شد و اگر می شود به چه شکل ....

ظهور، ظهور امام زمان، امام مهدی

از جمله اقداماتی که به امام زمان (عج) در هنگام ظهور آن حضرت نسبت داده شده است، و برخی روایات هم به آن اشاره دارد، تخریب برخی مساجد و اماکن متبرکه است در روایات متعدد مشاهده میشود آنچه که تحت عنوان وقایع پس از ظهور و دوره حکومت عدلل از آن یاد میشود که از جمله آن همین تخریب مساجد و اماکن متبرکه است

اصرار بر گفتن نواقص گذشته، دردی را دوا نمی کند!

admin بازدید : 173 09 / 12 / 1395 نظرات ()

بعد از انقلاب اسلامی و نجات یافتن این کشور و مردم متدیّن و مؤمن ایران عزیز از دستان خبیث، سلطه گر و بی کفایت خاندان پهلوی، آستین های همّت این مردم غیور بالا زده شد تا خرابیها را برچینند و یک یک خشت های تمدّن نوین اسلامی را بر روی هم نهند تا برگی منحصر به فرد از تاریخ اسلام را ورق زده و پرچم این کشور اسلامی را به عنوان الگویی، فرا روی دیدگان حق طلبان و مظلومان جهان بر قلّه عزّت، ایمان و افتخار به اهتزاز درآورند.

رهبری

همه این افتخارات ایران عزیز به واسطه این بود که مردم، با ایمان و توکّل بر خدا با تمام وجود دست به کار و تلاش زدند. یعنی درست است که به واسطه فساد دستگاه منحوس پهلوی، از

فضیلت شب جمعه را از دست ندهیم!

admin بازدید : 115 09 / 12 / 1395 نظرات ()

نفرین؛ موجب دوری از رحمت خدا گردیده و پیامدهای بدی در جامعه و در زندگی فردی افراد خواهد داشت؛چرا که،همان گونه که دعای خیر، در بهبود و پیشروی اوضاع و کارها بسیار مؤثر است، نفرین و دعای بد نیز، بر دگرگونی و آشفتگی اوضاع و ایجاد نابسامانی در امور تأثیر می گذارد.

دعا، نیایش، شب جمعه

در باب اهمیت بعضی از ایام مخصوصاً برای توبه، آمرزش و استجابت دعا در آیات و مخصوصاً روایات سخن ها و آداب گوناگونی گفته شده است. یکی از ایامی که که مورد توجه 

تكثر منجی یا وحدت منجی

admin بازدید : 100 09 / 12 / 1395 نظرات ()

اندیشه منجی گرایی مخصوص شیعه نیست بلکه فراگیر و جهانی است و ریشه در فطرت انسان‌‌ها و نیازمندی آنان به رفع مشکلات و دشواری‌‌هایشان به دست یک انسان برتر دارد، اما آن چنان که این اعتقاد در میان شیعه این قدر عمیق و دقیق است که تمام جزئیات و اهداف ظهور مشخص شده است در ادیان دیگر نیست.

منجی، منجی در ادیان، امام زمان

عقیده به ظهور منجی بزرگ در آخرالزمان که جهانیان را از ستم استبداد و بیداد رهایی خواهد بخشید، اعتقادی همگانی در میان پیروان ادیان، به خصوص ادیان بزرگ الهی

آیا شیطان از بین می رود؟ چه زمانی شیطان نابود می شود؟

admin بازدید : 179 05 / 12 / 1395 نظرات ()

آیا شیطان از بین می رود؟ چه زمانی شیطان نابود می شود؟

شیطان ظالمی که انسان ها را از روز اول خلقت تا آخرین روز فریب می دهد و خیلی از انسان را از رستگاری و سعادت دور می کند چه روزی از بین می رود؟ آیا شیطان روزی نابود خواهد شد؟

زمان از بین رفتن شیطان

در این فرصت بر آن شده ایم که رمز عاقبت بخیر نشدن شیطان را در کلام قرآن کریم مرور کنیم  ببینیم این شیطان تا چه زمانی فرصت دارد که برای فریب انسان ها با همکاران خود تلاش کند و بالأخره خودش کی از بین می رود…

در قرآن کریم از شیطان سخن بسیار زده شده … اینکه از چه جنسی است، چه می خواهد، اصلا چه شد که شیطانی که جزو فرشتگان بود از درگاه خداوند رانده شد؛ رمز عاقبت بخیر نشدن شیطان چه بود،‌ ابزار کارش برای فریب آدم ها چیست؟ چه انسان هایی را می تواند فریب دهد و از توان فریب چه انسان هایی ناتوان است و خیلی چیزهای دیگر که با مطالعه قرآن کریم به آن می رسیم.

در این فرصت بر آن شده ایم که رمز عاقبت بخیر نشدن شیطان را در کلام قرآن کریم مرور کنیم،....

نماز خواندن با بلوز و شلوار برای بانوان مشکلی ندارد؟

admin بازدید : 111 05 / 12 / 1395 نظرات ()

نماز خواندن با بلوز و شلوار برای بانوان مشکلی ندارد؟

بعضی مواقع که بانوان در منزل هستند (بدون حضور نامحرم) ترجیم می دهند که با لباس درون منزل مثل بلوز یاشلوار نماز بخوانند که اشکالی ندارد. البته بهترین پوشش برای نماز چادر است.

حکم نماز خواندن با بلوز و شلوار برای بانوان

در خصوص حکم نماز خواندن بانوان با بلوز وشلوار باید پاسخ داد:
حد حجاب بانوان در موقع نماز، پوشاندن تمام بدن حتى سر و موى می باشد که پوشاندن صورت و دستها تا مچ و پاها تا مچ پا از آن استثنا شده است.حال نمازخواندن با لباس داخل منزل مثل بلوز و شلوار(بدون حضور نامحرم) به شرط ....

تهمت، گناهی بزرگی که شیطان هم از آن بیزار است!

admin بازدید : 121 05 / 12 / 1395 نظرات ()

تهمت به قدری گناهی شنیع و زشتی است که شیطان هم از تهمت بیزار است. با اینکه شیطان از اعمال زشت و گناه استقبال می کند، ولی بعضی از گناه ها تزد شیطان  نیز بسیار بد هستند. تهمت باعث نابود شدن وجهه افراد در اجتماع و همجنین آبروریزی می شود.

تهمت گناهی بزرگ که شیطان هم آن را تایید نمی کند

تهمت آثار شومى هم براى تهمت زننده و هم براى تهمت زده.....

چرا خداوند روزی بعضی را کم و برخی را زیاد می دهد!

admin بازدید : 116 05 / 12 / 1395 نظرات ()

کلمه «رزق» که معادل فارسی آن «روزی» است؛ یعنی هر چیزى که موجودى دیگر را در بقاى حیات و زندگی ‌اش کمک نماید، و در صورتى که آن رزق، ضمیمه آن موجود و یا به هر صورتى ملحق به آن شود، حیاتش ادامه مى ‏‌یابد. [طباطبائی، سید محمد حسین، المیزان فی تفسیر القرآن، ج ‏۱۸، ص ۳۷۶]

با توجه به این معنای محدود، رزق تنها شامل مواد غذایى می ‌شود که چنین معنایی از رزق نیز در قرآن مورد استفاده قرار گرفته است: «وَ عَلَى الْمَوْلُودِ لَهُ رِزْقُهُنَّ وَ کِسْوَتُهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ» [بقره، ۲۳۳۳]  در این آیه لباس از مصادیق رزق شمرده نشده است.

آنچه از موارد استعمال رزق  به دست می ‌آید؛ این است که در معناى این کلمه نوعى بخشش و عطا هم خوابیده است. این معناى اصلى و لغوى کلمه بود، ولى بعدها در معناى آن توسعه دادند و هر غذایى را که به آدمى می ‌رسد، چه دهنده‌‏ اش معلوم باشد و چه نباشد رزق خواندند، گویا رزق بخششى است که به اندازه تلاش و کوشش انسان به او می‌ رسد، هر چند که عطا کننده آن معلوم نباشد. سپس توسعه دیگرى در معناى آن داده و آن ‌را شامل هر سودى که به انسان برسد نموده‌‏اند، هر چند که .....

مهم ترین وظایف زن از نظر اسلام چیست؟

admin بازدید : 168 05 / 12 / 1395 نظرات ()

اسلام تعاریف خاصی در خصوص وظایف زن دارد که شاید خواندن آن ها برای تان جالب باشد. با ابرتازه ها همراه باشید

مهم ترین وظایف زن از نظر اسلام , وظایف زن در مقابل مرد

یکی از مهم ترین وظایف زن ، شوهردارى و تربیت فرزندانى صالح و سالم و کارآمد است

یکی از مهمترین وظایف زن، شوهردارى و تربیت فرزندانى صالح و سالم و کارآمد است و هیچ کارى نباید این مسئله مهم را تحت الشعاع قرار دهد و انجام چنین مسئولیت بزرگى نیازمند به کسب اطلاعات لازم مى باشد چه ...

تعداد صفحات : 14

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
سایت جنبش منتظران ظهور جهت عضویت در "جنبش منتظران ظهور" عدد "313" را به سامانه پیام کوتاه 660008178 ارسال فرمائید. آدرس وبسایت جنبش : درصورت بروز هرگونه مشکل با مسئول روابط عمومی جنبش آقای هژیری تماس حاصل فرمائید . 09380694275
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • پیوندهای روزانه
  صلوات شمار


  آمار سایت
 • کل مطالب : 648
 • زمان غیبت

  از زمان غیبت امام زمان(عج) تاکنون 1141سال شمسی2 ماه 12 روز 18 ساعت 56 دقیقه 13 ثانیه گذشته است
  و زمان 36010810573.958 همچنان در گذر است
  آیا هنوز زمان آن نرسیده که خودمان را برای ظهور او آماده کنیم؟
  اوقات شرعی